10+1 فایده دوش آب سرد

دوش گرفتن باعث مرطوب شدن پوست، از بین رفتن سلولای مرده پوست، رفع عرق و بوی بدن، رفع گردوغبار و کثیفیای روی بدن و تمیزی موها می شه. این روزا هم که هوا گرم شده، نیاز به این کار بهداشتی بیشتر احساس می شه. اما تا حالا دوش با آب کمی سرد رو امتحان کردین؟ درسته که در فصل زمستون این کار خیلی سخت به نظر می رسه، اما دوش آب نیمه سرد و یا ولرم مایل به سرد در فصل گرما بسیار دلچسب به نظر می رسه. البته باید بدونین که این کار ساده تاثیر زیادی در سلامتی بدن هم داره. یادتون باشه آب به طور کامل سرد هم خوب نیس.
در این مطلب شما رو با فواید دوش آب ولرم مایل به سرد بیشتر آشنا می کنیم. لطفا با ما همراه باشین.

دوش آب سرد واسه تقویت سیستم ایمنی بدن
دوش گرفتن با آب سرد و یا ولرم مقاومت بدن رو در برابر دچار شدن به بیماریای جور واجور مانند سرطان، سرماخوردگی، هموروئید یا واریس بالا می بره.

می پرسین به چه دلیل؟ به خاطر اینکه باعث افزایش ترشح لنفوسیت T (یه نوع گلبول سفید) می شه که در برابر باکتریا بسیار موثر عمل می کنه.

 

دوش آب سرد واسه بهبود جریان خون
وقتی که در برابر سرما قرار می گیرین، «انقباض عروق» در بدن ایجاد می شه؛ یعنی اینکه سرخرگا و سیاهرگایی که خون رو به جریان در میارن، تنگ شده و مجبور می شن با فشار بیشتری خون رو به جریان در بیارن.

 

دوش آب سرد، همیار لاغری
بدن ما شامل چربیای قهوه ایه که به مقابله با سرما کمک می کنن. این چربیای قهوه ای در سوزوندن چربی های سفید و در نتیجه لاغری نقش دارن.

 

این سلولا گلوکز رو واسه تولید انرژی می سوزونن. در نتیجه به لاغری هم کمک می کنن.

 

دوش آب سرد واسه مقابله با اینسومنیا یا مرض بیخوابی
وقتی که هوا خیلی گرم می شه، دوش ولرم مایل به سرد به شما کمک می کنه تا دمای بدن کاهش پیدا کرده و بتونین خواب راحت تری رو تجربه کنین.

دوش آب ولرم مایل به سرد باعث افزایش ترشح آندورفین می شه که یه مسکن طبیعی است و باعث ایجاد احساس آرامش می شه

دوش آب سرد واسه تنظیم دمای بدن
اگه زیاد عرق می کنین و یا دست و پاتون همیشه سرده، می تونین دوش آب ولرم مایل به سرد رو امتحان کنین. این کار باعث تنظیم دمای بدن شما می شه.

 

دوش آب سرد واسه مقابله با افسردگی
آب سرد باعث تحریک بخشی از مغز می شه که

منبع : tebyan.net

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *