10تا از بهترین نوشیدنی ها برای دوران بارداری (قسمت دوم) | تغذیه سالم

 بارداری دوران خاص ایه. در این دوران ممکنه احساس بی حالی و کم انرژی بودن داشته باشین، مخصوصا در تابستون. در این سری مقالات، بهترین نوشیدنی ها رو واسه دوران بارداری تقدیم حضورتون می کنیم.

 

بارداری دوران خاص ایه. در این دوران ممکنه احساس بی حالی و کم انرژی بودن داشته باشین، مخصوصا در تابستون. در این سری مقالات، بهترین نوشیدنیا رو واسه دوران بارداری تقدیم حضورتون می کنیم.

5. آب نارگیل

آب نارگیل یه نوشیدنی مغذی و بهترین و سالم ترین اونا در طول بارداریه و بدن شما رو در برابر کم آبی مقاوم می کنه.

• اگه در طول ماه های گرم تابستون احساس ضعف و خستگی می کنین، بهترین انتخاب واسه شما آب نارگیله.

• این نوشیدنی به بدن کمک می کنه تا نمک مورد نیازش رو ذخیره کنه، و هم اینکه انتخاب سالمی واسه نابود کردن تشنگی در طول دوران بارداریه.

6. آب سبزیجات

درست مانند میوه ها، سبزیجات هم از اهمیت خاص ای واسه داشتن رژیمی سالم بهره مند هستن. اگه احساس کردین که مصرف شما از این گروه مواد غذایی مهم و به درد بخور کم تر از نیاز بدنتونه، می تونین با درست کردن نوشیدنیای تازه از آب اونا نیاز بدن خود رو برآورده کنین.

• آب سبزیجات مواد غذایی لازم بدن رو تأمین می کنن.

• اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین سبزیجات به اندازه کافی به شما فیبر می رسونن که باعث کارکرد بهتر روده و سیستم گوارش شما می شن.

7. لیموناد

لیموناد بازم یکی از بهترین راه های تأمین آب لازم بدن در دوران بارداریه. آماده کردن اون بسیار ساده س! و یکی از بهترین تأمین کنندگان الکترولیت  لازم بدنه.

• لیمو بسته کاملی از ویتامین سی است، که به بدن کمک می کنه تا آهن رو بهتر و بیشتر جذب کنه، که جذب آهن در طول بارداری بسیار لازمه.

• نکته دیگه درباره به لیمو اینه که اگه با زنجبیل و نعناع ترکیب شه از بیماریای به وجود اومده به وسیله ضعف بدن مانع می شه.

8.نوشیدنیای براساس شیر

شیر یه نوشیدنی فوق العاده و معدن کلسیم و پروتئین و ویتامین بی-12 طبیعیه، که همه اینا باعث می شه که شیر از نوشیدنیای واجب دوران بارداری باشه.

• به خصوص در طول تابستون از نوشیدنیای لبنی بیش تری استفاده کنین، مانند شیر، دوغ و ماست.

• این نوشیدنیا به بدن شما کمک می کنن تا در طول این دوران مهم از زندگیتون قوی تر و پر انرژی باشین.

9.نوشیدنیای گیاهی و سنتی

از "جالجیرا" (مترجم: نوشیدنی تابستونی هندی که ترکیبی از آب، فلفل و زیره س) تا "آم پانا" (مترجم: نوشیدنی تابستونی هندی ترکیبی از انبه سبز و آب و نعنا هستش که معمولاً به رنگ سبز یا زرد روشنه و واسه جلوگیری از گرما زدگی در طول ماه های گرم استفاده می شه)، نوشیدنیای جور واجور سنتی زیادی هستن که نوشیدن اونا در طول دوران بارداری شما بسیار به درد بخور هستن.

• همه این نوشیدنیا طعم تک و جدیدی دارن که این طعم باعث می شه که نوشیدن اونا واسه شما دلپذیر باشه.

• نکته دیگه درباره اونا اینه که به بدن کمک می کنن تا آب کمتری از دست بده، و به صورت طبیعی بدن شما رو خنک نگاه می دارن. پس همین حالا چند تا از دستورالعملای این نوشیدنیا رو جست و جو کنین و از نوشیدن اونا لذت ببرین.

10.چای سرد

چای سرد (یا یخ) یکی دیگه از نوشیدنیای تازه و سالم واسه استفاده در طول این دوران در تابستانه. به جای خرید این نوشیدنی از فروشگاه ها، بهتره که چای سرد رو خودتون در منزل جفت و جور کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *