10تا از بهترین نوشیدنی ها برای دوران بارداری (قسمت اول) | تغذیه سالم

مشکلات خاص دوران بارداری ممکنه باعث ایجاد احساس بی حالی و کم انرژی بودن شما شن. در تموم دوران این شرایط متفاوت از زندگی تون تموم تلاش خود رو می کنین تا روش زندگی سالمی رو دنبال کنین و همیشه مقدار لازم آب بدنتون رو تأمین می کنین.

10تا از بهترین نوشیدنی ها واسه دوران بارداری (قسمت اول)

 

مشکلات خاص دوران بارداری ممکنه باعث ایجاد احساس بی حالی و کم انرژی بودن شما شن. در تموم دوران این شرایط متفاوت از زندگی تون تموم تلاش خود رو می کنین تا روش زندگی سالمی رو دنبال کنین و همیشه مقدار لازم آب بدنتون رو تأمین می کنین. اما اگه تابستون و گرمای اون در دور و بر شما در حال گشت و گذار باشه، نیازه در طول دوران بارداری خود بیشتر مراقب باشین و تدابیری فکر کنین تا از پسش برآیید.

واسه کمک کردن به شما، ما تحقیقاتی واسه پیدا کردن بهترین و مناسب ترین نوشیدنیا انجام دادیم که شما از نوشیدن اونا در طول دوران بارداری خود (یا هر زمان دیگری قبل و بعد از اون!) لذت ببرین. در ادامه این نوشیدنیای انتخاب شده واسه دوران بارداری رو که بسیار ساده و سلامت هستن دنبال کنین:

1. اسموتیا:

اسموتیا نوشیدنیای فوق العاده ای هستن که قبل از خوردن صبحونه می تونن به شما نیرو ببخشند و سر حالتون بیارن! واسه غنی تر کردن اونا می تونین سبزیجات یا آجیل هم به اونا اضافه کنین.

• واسه شکست دادن حمله های یهویی گرسنگی ضعف اسموتی رو با میوه هایی مثل موز، توت فرنگی و انبه درست کنین.

2. مخلوطی از چند آب میوه

به کار گیری آب میوه ها در طول دوران بارداری راه مطمئنی واسه تأمین انرژی و آب لازم بدن شما هستش.

میوه های تازه و فصلی مانند لیمو شیرین، خربزه، هندوانه، پرتقال، آناناس و… انتخاب کنین و با ترکیبی از اونا آب میوه ای سریع آماده کنین.

• بیشتر این آبمیوها شامل مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی و مواد غذایی لازم بدن در این دوران خاص هستن. علاوه بر این طعم اونا فوق العاده س.

3. آب

ممکنه که غافلگیر شده باشین، اما آب بازم هم یکی از بهترین نوشیدنی هاییه که می تونین در دوران بارداری خود بخورین.

• نوشیدن مقدار کافی آب در دوران حاملگی نه فقط به بدن شما کمک می کنه تا با تغییرات به وجود اومده به وسیله بارداری راحت تر کنار بیاد، بلکه باعث می شه که شما کم تر احساس ضعف و خستگی داشته باشین.

• اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین این می گن که آب می تونه به سلولای خون هم کمک کنن تا سالم بمونن، و با این کار باعث افزایش سلامت عمومی بدن در دوران بارداری می شه.

4. شیر غلیظ بخورین

شیر نقش یه خنک کننده خوب رو در بدن شما بازی می کنه و به بدنتون کمک می کنه تا آب لازم رو حفظ کنه. تلاش کنین شیری استفاده کنین که مواد افزودنی نداشته باشه.

• این باور هست که این نوشیدنی شامل باکتریای پروبیوتیکه که مصرف اون به سلامت سیستم گوارش کمک می کنه.

• بهتر از خواص دیگش، بسیار در دسترسه و حتی در منزل با شیر معمولی هم می تونین شیر غلیظ درست کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *