دانلود نرم افزار Report Workshop 1.5.1 D4-XE10.1 – ……. – …….

Report Workshop کامپوننتی مفید برای ساخت گزارشهای غنی در دلفی است. این کامپوننت با اضافه کردن دستورات جدیدی به RichViewActions قابلیتهای آن گسترش داده است. همچنین دیالوگهایی برای ویرایش مشخصات سند گزارش در اختیار شما قرار میدهد که با استفاده از آن بدون درگیر شدن با کد میتوانید شکل و شمایل گزارش را تعیین نمایید. با استفاده از این کامپوننت میتوانید انواع جداول با سطرها و ستونها با رنگها و استایل مختلف را طراحی کنید. میتوانید جداول را به صورت تو در تو تعریف کنید. بعد از اعمال تنظیمات مختلف، برای تولید گزارش با استفاده از این کامپوننت تنها بایستی متد Execure() را اجرا نمایید. این کامپوننت با فراهم کردن دیتا پروایدرهای مختلف از انواع انجینهای دیتابیسی پشتیبانی میکند و در حال حاضر قادر است با تمامی دیتابیسهای FireDAC, dbExpress, ADO/dbGo, Interbase Express, BDE, AbsoluteDB, NexusDB, DBISAM, ElevateDB, UniDAC, others DACs by DevArt و MicroOLAP ارتباط برقرار کند.

کامپوننتهای گزارش سازی زیادی برای دلفی ارائه شده است که به صورت کلی به دو گروه مختلف تقسیم میشوند. یک دسته از آنها کامپوننتهایی هستند که در یک محیط گرافیکی گزارش را میسازند و دسته دیگر بر اساس انجین های متنی این کار را انجام میدهند. دسته اول معمولا سهم بیشتری از کامپوننتها را تشکیل میدهد. در این نوع کامپوننتها توسعه دهنده میتواند در زمان طراحی و بدون وارد شدن به محیط کدنویسی آبجکتهای مختلف از جمله برچسبها، تصاویر، اشکال، تکست باکسها و غیر را با ماوس در محیط گزارش تنظیم موقعیت کند.

ولی این روزش طراحی معایبی نیز دارد. یکی از عیبهایش این است که کاربر وابسته به محیط طراحی گزارش میشود یعنی بایستی زمانی را برای یاد گرفتن محیط گزارش سازی در نظر بگیرد. با توجه به این موضوع Report Workshop محیط گرافیکی بسیار مشابهی با نرم افزارهای استاندارد مانند ورد، open office دارد به گونه ای که ۹۰درصد کامپوننتهای آن در ویرایشگرهای پیشرفته نیز یافت میشود. یکی دیگر از عیبهای کامپوننتهای گزارش سازی عدم امکان تغییر آسان گزارش ساخته شده میباشد. Report Workshop این مشکل را نیز حل کرده است. در این کامپوننت هم قالب گزارش و هم نتیجه نهایی به صورت کامل و در هر لحظه ای قابل ویرایش است. علاوه بر این، گزارش نهایی میتواند شامل لینک به قسمت دیگری از گزارش نیز باشد که این قابلیت برای ساخت فهرست ها بسیار حائز اهمیت است.

 

برنامه نویسان بهتر می دانند.

دانلود Report_Workshop_1.5.1_D4-XE10.1

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

۲۱ مگابایت


Posted in